Paziņošana par skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniegšanu

28/01/2021

Informācija no VI mājas lapas.

Paziņošana par skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniegšanu

Ja pakalpojuma sniedzējs ir reģistrējis saimniecisko darbību (piemēram, SIA, IK, pašnodarbināta persona, patentmaksas maksātājs) un plāno sniegt vai sniedz skaistumkopšanas pakalpojumus par to nepieciešams paziņot* Veselības inspekcijai, aizpildot speciālu iesnieguma veidlapu. Iesniegums ir jāiesniedz arī tiem pakalpojumu sniedzējiem, kas skaistumkopšanas pakalpojumus veic izbraucot pie klienta vai savā dzīvesvietā, kā arī uzņēmumiem, piemēram, viesnīcām, sporta klubiem, ja klientu ērtībām tiek piedāvāti kādi no iepriekš minētiem pakalpojumiem.

Ja pakalpojuma sniedzējs ir reģistrējis saimniecisko darbību (piemēram, SIA, IK, pašnodarbināta persona, patentmaksas maksātājs) un plāno sniegt

  1. dažādus skaistumkopšanas pakalpojumus,
  2. tetovēšanas, mikropigmentācijas, skarifikācijas, pīrsinga pakalpojumus,
  3. solārija pakalpojumus,
  4. publiskas lietošanas pirts pakalpojumus,
  5. publiskas lietošanas peldbaseina pakalpojumus,

par to nepieciešams paziņot* Veselības inspekcijai, aizpildot speciālu iesnieguma veidlapu. Iesniegums ir jāiesniedz arī tiem pakalpojumu sniedzējiem, kas skaistumkopšanas pakalpojumus veic izbraucot pie klienta vai savā dzīvesvietā, kā arī uzņēmumiem, piemēram, viesnīcām, sporta klubiem, ja klientu ērtībām tiek piedāvāti kādi no iepriekš minētiem pakalpojumiem.

Par savu darbību nav jāpaziņo tiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem, kas strādā uz darba līguma pamata un neveic saimniecisko darbību (t.i., nav reģistrēti VID).

Veidlapu lejuplādēt (skatīt zemāk).

Iesnieguma veidlapu Veselības inspekcijā var iesniegt dažādos veidos:

  1. nosūtot elektroniski portālā www.latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu „Iesniegums Veselības inspekcijai”;
  2. nosūtot elektroniski uz e-pasta adresi vi@vi.gov.lv, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu**;
  3. nosūtot pa pastu uz adresi Klijānu iela 7, Rīga, LV-1012; 
  4. iesniedzot klātienē Rīgā, Klijānu ielā 7 vai kādā no reģionālajām Veselības inspekcijas nodaļām visā Latvijā (kontaktus skatīt šeit).

 

Ja ir mainījusies norādītā informācija paziņošanas iesnieguma veidlapā, piemēram, tiek sniegti jauni skaistumkopšanas pakalpojumi vai mainījusies salona adrese, par to ir nepieciešams informēt Veselības inspekciju, iesniedzot iesniegumu.

Papildu informāciju iespējams iegūt, zvanot pa tālr. 67081600. Veselības inspekcijas darba laiks ir katru darba dienu no plkst. 8:30 līdz plkst. 12:30 un no plkst. 13:00 līdz plkst. 17:00.

Veselības inspekcija sabiedrības informēšanas nolūkos publicē to skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju sarakstu, kuru paziņošanas iesniegumi Veselības inspekcijā ir saņemti un izskatīti.

 

Pārliecinies vai esi iekļauts datu bāzē:

 Skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzēju saraksts